| Marynna a întrebat:

Am si eu o intrebare:cum as putea sa imi fac unghiile? Mie nu imi plac unghiile date cu o singura culoare, vreau ceva mai deosebit. Da-ti-mi idei despre ce modele as putea sa imi fac(acasa). Tin sa precizez ca vreau modele de adolescente, deoarece am 13 ani

7 răspunsuri:
| Madalina1455684 a răspuns:

Ai putea da cu un negru si pe deasupra sa faci un fluture alb[ai mentionat ca ai 13 ani:P], ai putea face manichiura french dar sa nu fie facute cu alb ci cu roz sau oricare alta culoare deschisa, http://images04.olx.ro/......216145.jpg fara modelul de pe deget care este greu de realizat:D, http://is4.myvideo.de/ro/movie17/a8/thumbs/6241987_1.jpg alea cu alb si rosu sunt superbe:D, http://i264.photobucket.com/albums/ii176/khailoan/DSC03770.jpg.
Oricum daca ai unghii frumoase care nu se exfoliaza si sti sa pictezi iti poti face niste modele:-bd.

| missouri a răspuns:

Buna! Se pare ca suntem de-o seama.
Sincer, eu acum am o manichiura frantuzeasca.Se face foarte usor. Ei o banda de hartie cu lipici, si ti-o pui pe unghie, dar lasi loc liber sus, unde aplici oja. Dupa aceea, iei banda si o sa vezi ca ti-a iesit o dunga alba impecabila.happy. Normal, ca dupa aceea aplici un lac de unghii.happy

Modele de unghii... o floricica intr-o parte.se face usor. Poti sa o faci si cu o scobitoare! laughing

Eu iti recomand modelul "frantuzesc". Este chiar frumos si simplu de facut.

Have fun! :*

| LoLo_9163 a răspuns:

Pai...eu implinesc in dec 13 ani deci cred ca te pot ajuta... poti incerca asa:
1.Degetul mare si cel mic cu portocaliu si celelalte cu negru.
2.Incearca una neagra, una roz, una neagra, una roz :D
3.Primele trei cu alb, celelalte doua cu rosu negru sau albastru.
4.Gasesti mai multe optiuni pe www.beauty.com sectiunea nails.
Sper ca te-am ajutat. Fundita?:D

| BeYoU a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=fPkp1HfR5bQ
astea sunt super!
mai sunt clipuri langa asta pe care ti l-am trimis dai u click pe ele
fundita? pup

| Piiixel a răspuns:

Hei si eu aveam aceeasi problema inainte. si am reusit sa-mi gasesc singura idei. adica du-te la manichiura si stai o zii intreaga si fii foarte atenta la modele si culori. apoi du-te acasa si incearca sa reproduci asemanator modelele. sau daca nu intra pe www.unghifalse.ro. si comandati o pereche. daca vrei sa vb mai mult id meu este u3arigatou0. ceao >:D