| gt5hyt a întrebat:

Buna!happyam si eu o intrebare : cum ma pot ingrasa? imi doresc acest lucru pentru ca toata lumea imi spune ca sunt prea slaba si mai ales imi doresc sa ma ingras pentru ca am o sora geamana care e mai grasuta decat mine si totdeauna cand le spunem oamenilor ca suntem gemene spun:"serios? dar ea[adica eu] e mai slabuta decat ea[adica sora mea geamana]... si nu stiu cred ca surorii mele ii este rusine cu mine si asta ma doare cel mai tare...sad plz help me

9 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Ce fericita esti... eu nu stiu cum sa fac sa slabesc... ma ingras si din apa. Parerea mea este sa consulti un nutritionist. Asa e mai sanatos si totul va fi sub control.

| alexa a răspuns:

Poate sora ta e invidioasa...cine nu.si doreste sa fie slab:O:O:O...
in primul rand o persoana slaba este mult mai sanatoasa...insa daca tu crezi ca esti prea slaba inceaca sa mananci exact ceea ce nu trebuie sa manace o persoana grasa(fast fooduri, dulciuri multe, fainoase, carne, sosuri).nu face abuz de aceste alimente...incearca sa manaci cat mai mult, dar totusi sanatos. fa si sport pentru a te ingrasa frumos si a face muschi in acelasi timp nu pentru a avea grasime
tine cont insa ca daca rezultatele nu vor aparea atunci depinde si de organismul tau. poate asa esti tu slaba si nu se pune
simte. te bine in pielea ta si nu te mai framanta atatwinking

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Mananca. Gras si mult. Mai ales seara inainte de culcare sa-ti un sandwich din jumatate de paine cu oua, salam, etc.(toate prajite in ulei)...si vezi tu ce mai pui.
Bea alcool, sucuri.
Dupa reteta asta, acu vreun an aveam 112kg (183cm). Daca treci si tu peste... Mai pune o intrebare sa-ti zic si cum am slabit! laughing
PS: Ai grija cu ficatul.

Cam asta-i ca sa te ingrasi... eu in locul tau "m-as simti bine in pielea mea"!
Spor!

| littlesunshine a răspuns:

Mergi la un nutritionist sau ia multivitamine.

| machupicchu a răspuns:

Daca esti slaba, nu-ti dori sa te ingrasi niciodata..., este mai sanatos...

| ionnik a răspuns:

Multe dulciuri si nu uita carnea de porc...in general baga multa ciocolata in tine.depinde si de metabolism pentru ca unii mananca si 7 ciocolati pe zi si nu se ingrasa thinking

| SenZoru a răspuns:

Mananca alune, nuci, smochine, sa nu cumva sa abuzezi de dulciuri in speranta ca vei lua in greutate. daca vrei contacteaza-ma si te ajut cu cea mai mare placere.

| bibitza a răspuns:

Pai...incearca cu vitamine dar nu foarte multe... o cunostiinta de-a mea a ajuns grasuta bine adica grasa pentru ca a vrut sa se ingrase si i s-a declansat nu stiu ce glanda si s-a ingrasat foarte mult. iar daca se intampla asta iti spun eu ca apoi incerci sa slabesti ...si o iei de la capat.eu ma lupt cu 2-3 kg pe care le dau jos si apoi le pun iar de aproape un an...acum ma vezi cu burtica peste cateva zile fara...mai bine ramai asa si nu cred ca sorei tale ii este rusine cu tine oricat de slabuta ai fiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@softcristi nu se mananca seara inainte de culcarewinking mai bine consulti un nutritionist dar eu cred ca sora ta te invidiaza pentru ca esti slabawinking.