| saritaa_7867 a întrebat:

Am si eu o intrebare referitoare la parul meu.happy Pana acum cam 1 luna faceam multe cojte in cap[nu matreata sau paduchilaughing] si mi se ingrasa parul f repede dupa ce ma spalam la cam, cam dupa 2-3 zile...Acum am gasit un sampon de la Syoss care nu-mi mai face cojite si sunt f multumita de el, dar parul mi se ingrasa la fel de repede...Am vazut la tv o masca cu alimente de casa pentru parul gras din miere de albine si putin ulei de masline, dar inca nu am incercat si as vrea sa intreb daca e buna aceasta masa de par sau daca ati putea sa-mi dai alte sfaturi! Dau fundita pentru cel mai folositor raspuns.Multumesckiss

Răspuns Câştigător
| Steffe a răspuns:

Daca vrei produse de pe piata, vezi ca a aparut in farmacii o gama de produse de la Gerovital care sunt pe baza de petrol si ulei de ricin. au masca de par, sampon, balsam si alte chestii. sunt forte bune, mama le foloseste de vreo 3 luni si nu mai are probleme cu parul gras in exces, caderea parului si despicarea firelor. iar produsele nu sunt scumpe, au un pret chiar foarte accesibil. le gasesti si in real.

iar daca vrei o masca de par facuta in casa, iata un sfat: jumatate de avocado pisat, un galbenus de ou, ulei de masline cam 2-3 linguri si putina miere. vezi sa nu fie prea lichida, dar nici prea tare, astfel incat sa o poti intinde perfect pe par.

bafta!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceao, am 20 de ani, si am aceeasi problema cu parul gras. am folosit multe produse de pe piata, incearca si sampoanele bio krauter de exemplu. eu folosesc pantene aqua acum si e bine, dar nu consider ca exista un anume remediu. asa suntem si trebuie sa acceptam...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.miereanaturala.ro/......albine.php

Eu imi cer scuze TPU...
Dar raspund numai in linkuri pentru ca iata... exista solutii, ramane doar sa copiati acele retete.:)
Multumim

| AlinaMaricescu a răspuns:

Eu am avut o problema asemanatoare.
La mine a functionat extraordinar de bine un sampon natural cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Imi place foarte mult samponul, pe m-a ajutat mult cu parul si scalpul,... m-am indragostit de el. Iar mirosul e incredibil de placut.
pup

| saritaa_7867 explică:

Multumesc pentru raspunskiss