| anonim_4396 a întrebat:

Am silueta în formă „PARĂ" si vreau sa slabesc doar in jumatatea inferioara a corpului (coapse, solduri), dar nu si la talie si sini fiindca si asa sunt slaba in sus, insa in partea de jos am cam multa grasime.Ma ajuta cineva cu vreun sfat.Dau funda!

Răspuns Câştigător
| blackyblack a răspuns:

Acum cateva zile era o emisiune la tv si spunea acolo o femeie ce exercitii trebuie sa faci in functie de forma corpului. Pentru corpul in forma de para trebuie sa faci multe exercitii cardio ( poti gasi pe internet -youtube- exercitii cardio pentru acasa, poti cauta ''cardio workout'' sau cardio exercices''..De asemenea, pentru coapse si talie iti recomand niste exercitii foarte bune pe care le-am facut si eu si chiar functioneaza: te pui pe o parte, rezemata intr-un cot, pe podea si incepi sa faci forfecari cu picioarele ridicandu-le la 45 de grade fata de sol. Repeta exercitiul pana simti o durere in partea care se freaca de podea, apoi fa in aceeasi pozitie bicicleta, iar apoi repeta totul pe partea celalta. Astfel, partea care se freaca de podea se fa subtia. Eu zic sa incerci exericitiul, pe mine m-a invatat mama care e balerina si a avut nevoie sa slabeasca mai de mult si a reusit.

1 răspuns: