| ToXicLoVe_2464 a întrebat:

As vrea sa imi pun o pietricica pe dinte (Strasul dentar) si nu stiu unde se pune si ca cat costa.(locuiesc in Timisoara)

11 răspunsuri:
| andreea234 a răspuns:

Cu singuranta se pun la dentist, insa nu toti dentistii se ocupa cu asta. :D
Ceea ce iti ramane de facut este ori sa intrebi la fiecare stomatologieee (ceea ce e nasol:)) ), ori sa cauti pe net.
:D
Incerc si eu sa caut ceva, avand in vedere ca nu sunt din Timisoara, nu am de unde sa stiu:D
Uita`te pe aici:
http://www.imedic.ro/Categorie/servicii-medicale/laborator-dentar/

Intra pe site-urile de pe la stomatologiile alea.si poate scrie ceva:-?
Daca nu, intreaba la o stomatologie apropiata [de ce numai la una?! pentru ca daca nu se ocupa acel dentist cu asa ceva, cu siguranta stie alt dentist de prin zona care face asta;;)->eu una asa vad lucrurile:)) ]
:)
Kisses :*
Si.sa te vedem cu strasul :x
A, uitasem :">
http://www.cdt-babes.ro/servicii/stomatologie_generala.php
Ca sa te ghidezi de niste preturi:P
Nu conteaza daca stomatologia nu e din timisoara, iti dai seama ca sunt preturi asemanatoare:X
Acolo scrie ca, costa 80 de lei:-?
Dar probabil cu montajul ajunge putin mai mult:-?
Primesc si eu ceva?:">
Doar daca crezi ca te-a ajutat raspunsul meu:*

| andreea234 a răspuns:

Pinky, m-ai facut sa rad cu lacrimirolling on the floor))
Cum mai cu lipici de unghii?!
Macar pastrai pentru tine, nu-i recomanda si lui ToxicLove sa faca asa cevalaughing
Pentru ca, din cate stiu multi, acest "lipici" pentr unghii distruge unghiile, dar sa il pui pe dinti?!
LOL!

| andreea234 a răspuns:

Http://www.dentaldesign.ro/......202010.xls

Uite aici, 90 de ron.
Deci e cu aplicare:D
Hai, sa te vedem cu el.:">

| PinkY a răspuns:

O colega de-a mea isi punea la manichiurista. E stras pentru unghii si se aplica cu lipici tot pentru unghii. Incearca si tu la un salon. Si nu trebuie sa fie scump. Maxim 10-15 lei.

| Gabiitii a răspuns:

Buna!
Se pune la cabinetele stomatologice.
Pretul variaza intre 100-400euro depinde ce fel de pietricica vrei(aur, platina, cristal Swarovsky)si de marine, forma, doza
Deci arata super si nu dauneaza deloc!
Iti spun din propria experientabig grin

| TinyPearl a răspuns:

Bună!

În general, aplicare unui stras pe suprafața dintelui variază între 90 și mai multe sute de euro, în funcție de tipul de bijuterie pe care vrei să o aplici pe dinte (din aur, cristal Swarovski, etc.)

Există cabinete în Timișoara unde poți să iți aplici bijuterii dentare:

www.dentaldesign.ro (are și lista de prețuri)
http://www.cameliapelineagra.ro/cosmetica_dentara.html
http://www.ghidulmedical.com/ro/tm/drbranwalter/

La restul cabinetelor poți să suni și să întrebi de prețuri.

Totuși, ar trebui să dai mai întâi un search pe google despre aceste bijuterii dentare, să ști care sunt avantajele dar și dezavantajele lor, dacă necesită un tratament special, etc.

| feli_1443 a răspuns:

Eu mi-am lipit o pietricica de la un inel cu un super glue. Si il am d 2 luni si nu mi-a picat niciodata. Poti sa pui si o pietricica de pe bluza.

| electrik_shok a răspuns:

S-ar putea sa gasesti la dm.Este unul in realul de pe calea sagului.Nu stiu cat costa, scump nu poate fi, dar nu te va tine prea mult.

| Marian-Bogdan_Roxana_1988 a răspuns:

Buna ziua! Eu sunt medic stomatolog si am vazut anuntul dumneavoastra pe internet! Eu pun pietricele pe dinti la pretul de 50 de ron! Daca doriti sa ma contactati, cautati-ma pe facebook dupa numele Marian-Bogdan Roxana! O zi placuta!