| Andreea_7580 a întrebat:

As vrea sa imi pun unghii false dar am vorbit cu o prietena si aceasta mi-a spus sa nu imi iau ca a avut si ea si dupa 3 min a fost nevoita sa le dea jos pentru ca o apasau foarte tare! Unghiile mele cresc cam greu si as vrea sa le am maricele pentru un majorat! happy Nu stiu ce sa fac.sad. Ce ma sfatuiti sa fac? happy

Răspuns Câştigător
| dyanna_8752 a răspuns:

Buna, unghiile false sunt o prostie, iti slabesc foarte ult unghiile tale, nu are rost sa iti pui, mai bine incearca sa folosesti tratamente pentru unghiile tale, se gasesc la oriflame sau avon, eu am folosit de la oriflame un tratament (pentru crestere, ca le am mici) si m-a ajutat foarte mult, plus ca mi le-a si intarit, si oricum unghiile false iti dau un aspect fals, mai bine fi naturala love struck

6 răspunsuri:
| Andree a răspuns:

Buna. Eu sincer daca as fi in locul tau mi-as pune unghii. Depinde unde si le-a pus prietena ta si cine i le-a pus. Multe de prietene de ale mele si-au pus dar nu au spus ca le doare. Poate doar la inceput putin si atat. Sau daca nu te chinui sa ti le lasi pe ale tale si le faci cu gel. big grin

| ImHereForYou a răspuns:

Sa te duci la salon sa-ti puna unghii false pentru ca eu mi-am pus de acolo si nu m-a duryt deloc sh le-am tinut 2 saptamani
PwP

| SelinaKyle a răspuns:

Eu as spune sa nu-ti pui fiindca subtiaza unghia si ti se poate rupe in viu. Dureros... am patit asta.

| qpattyx3 a răspuns:

Sall! Eu te sfatiuesc sa nu folosesti unghii false deoarece niste colege de`ale mele au folosit si dupa vreo 10 minute au picat si au loat si acea folie sau pielita de pe unghii si dupa ce le folosesti de peste 5 ori nici nu prea iti mai cresc unghiile. Deci eu te sfatiuesc sa nu folosesti unghii false dar poti folosi vitamine pentru cresterea unghiilor sau altceva...ei bine sper sa gasesti o solutie la problema ta...papa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar prindele foarte bine si nu folosi lipiciul de la ele ca nu te tine foarte mult.dar punele pentru ca sunt foarte misto si eu am avut si mau tinut. funda plzz.:X:X:* si distractie placuta la majoratwinking:*

| Ioanaaa_4189 a răspuns:

Nu se intampla nimic si Nu te doare.
Deci eu cand imi pun unghii false ma tin o gramada vreo 17 zile cam asa tine si mai mult dar eu le scot trebuie sati cumper super glu. Sa tina.