| TheCreionel a întrebat:

As vrea sa ma tund nu scurt! Am parul putin mai jos de jumatatea spatelui. O tot vad pe mama la coafor ca iar si din nou se tunde si parca as vrea si eu. Am avut parul pana la fund inainte dar m-am tuns si acum iar vreau sa ma tund. Dar nu stiu cum m-ar prinde mai bine. Fara breton! Pentru ca am mai avut cand m-am tuns si nu mi-a respirat pielea si mi-au aparut cosuri! Sunt inalta si cred ca nu-mi sta bine foarte scurt.
Astept parerile voastre! Bye

Răspuns Câştigător
| Mentaaaaa a răspuns:

Buna, Denisa!

In primul rand trebuie sa fii sigura ca vrei parul scurt, te inteleg si eu l-am avut lung si imi era super cald vara dar acum imi pare rau. Sigur nu vrei sa ai parul asa : http://casualdays.ro/wp-content/uploads/2010/07/pardrept.jpg mie mi se pare superb... Cred ca ar fi bine sa ti-l filezi daca te-ai plictisit de el dar totusi daca vrei sa te tunzi scurt iata cateva idei :
http://beautyrevealed.files.wordpress.com/......roscat.jpg
http://beautyrevealed.files.wordpress.com/......et-bob.jpg
http://generatia-x.ro/wp-content/uploads/2011/02/mediu1.jpg

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi aici, http://www.lyla.ro/tunsori/
Pa, pa.

| Bibuşca a răspuns:

Salut!
Ai mare dreptate. In privinta acesta cu bretonul, ar trebui sa nu-l mai ai ci sa-l tunzi si pe acela. Ai vazut si tu multe fete si imagini fara breton mie mi s-au parut super si foarte cool. Eu am breton si-mi place foarte mult dar vara nu am aceeasi problema(fosta) ca a ta cu bretonul. Vara e insuportabil cu breton pentru ca iti transpira toata fata si chiar ca faci cosi. Dar solutia mea este sa prind o agrafa sus sau lateral si nu mai e nici o problema. Nu pot sa-mi tund bretonul pentru ca nu-mi vine este o parte din mine eu asa am avut breton de mica si mi-e greu sa-l tai.
Dar parul mi l-am taiat scurt(nu foarte scurt adica nu mi-am facut coafura "baiatului) mi-am facut-o pana la umeri si-mi sta extraordinar. Eu il tin prins pe aceste calduri(vara) dar daca va fi ca si acum pe aceste timpuri reci cu ploi cum au fost zilele trecute il las desfacut tinundu-mi de cald ( pentru ca eu sunt o mare friguroasa).
Dar acum parerea mea este sa te tunzi pentru ca este vara si va fi o mare caldura. Spune-i mamei tale sa te ia si pe tine la coafor pentru ca ai vrea sa te tunzi.
Eu ti-as sugera sa te faci pana la umeri mi se pare mai cool.
Uite acest medel il am eu http://www.unica.ro/uploads/tx_gallery/bob_pana_la_umeri_andreea_raicu.jpg poate iti place!

| MasterGoldX a răspuns:

Ai putea sa te tunzi pana la nivelul umerilor sau daca vrei si mai scurt poti sa alegi o tunsoare tip "bob" (http://www.femei-moderne.ro/articol/frumusete/tunsorile-scurte-,1805.html).

| delonia a răspuns:

Buna. vreau sa zic ca si eu sunt inalta si nu am avut parul mai scurt de umeri. si daca vrei sa te tunzi iti sugerez sa n'o faci prea scurt pentru ca nu iti sta bine avand in vedere ca esti inalta. am avut o colega care a facut prostia sa se tunda bob si se ruga sa ii creasca parul pentru ca nu ii statea bine. dar acum depunde cum vrei sa te tunzi si de fizionomia ta, daca ai fata rotunda, ovala...

| andyyy97 a răspuns:

Tunde-te cam pana la umeri ca este vara si este si la moda sa stai cu parul pana la umeriwinking

| smaranda_6354 a răspuns:

Eu zic sa nu te tunzi pentru ca nu merita...o sa iti para rau dupahappysincer nu o face

| medicexorcist a răspuns:

Trebuie sa faci ceea ce simti, nu sa astepti pareri de la ceilalti, mai putim de la cei care nu te cunosc. incearca.

| TekkenRO a răspuns:

Şi noi cum ai vrea să ne dăm seama cum îţi stă ţie bine?