| anonimaa a întrebat:

as vrea sa'mi creasca si mie parul' mai repede...il am pana la bust da' il vreau mai lung.
uleiu' de ricin ma enerveaza da' am auzit ca daca iti prinzi parul' in coada sau asa ceva iti creste mai repede.
e adevarat? daca nu. altei idei in afara de uleiu' de ricin?
mersii! :*

5 răspunsuri:
| gHelena a răspuns:

Draga mea, de ce vrei sa iti grabesti organismul? Parul are un ritm propriu de crestere, care nu poate fi grabit, ci eventual ajutat. Este un mit faptul ca uleiul de ricin ar grabi cresterea parului sau faptul ca il tii mereu prins in coada. Daca vrei ca parul tau sa creasca, e de ajuns sa ai grija sa nu ii lipseasca mineralele de care are nevoie. De aceea trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa, sa il hidratezi si sa ii tunzi in fiecare luna varfurile. Un gand bun, Elena.

| Ioanna2012 a răspuns:

Prindeti-l intr-o coada impletita happy
si evita sa-l ti mereu desfacut.

| Andreea1119 a răspuns:

Nu e destul sa il prinzi in coada, eu folosesc ulei de ricin de 2 ori pe saptamana de vreo 2 luni...si am un par de invidiat, chiar daca e costisitor, merita. Imi creste mult mai repede si mult mai des, nu mai e claia care o aveam inainte:p

| Serena1993 a răspuns:

O sa creasca el.
iti trebuie rabdarebig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tundeti varfurile parului mai des si o sa vezi ca o sa iti creasca mai repede