| MusicLover a întrebat:

As vrea sa-mi dati niste sfaturi.
- Cum sa ma pregatesc inainte de prima epilare ( pe maini, picioare - cu epilatorul )?
- Cum sa fac sa nu doara asa tare?

4 răspunsuri:
| TheDaffodil a răspuns:

Nu ai cum sa te pregatesti. Nu doare asa tare, plus ca daca te epilezi frecvent cu epilatorul te vei obisnui, iar durerea va fi neinsemnata. Folosirea epilatorului are ca avantaj rarirea in timp a firelor de par. Un sfat ar fi sa nu faci dus imediat dupa ce te epilezi, pentru ca porii sunt inca deschisi.

| anoniiim a răspuns:

O sa doara la inceput tongue
euu m.am facutt pe picioare cu epiltorul la inceput doare. dupa te obisnuiesti!

| Roxana99_3934 a răspuns:

Inainte de a te epila cu epilatorul fate cu lama deoarece ramane radacina de la firul de par iar atunci cand epilatorul iti smulge firul de par iti smulge doar radacina si nu doare la fel de tare ca si cand iti smulge tot firul de par

| MusicLover explică:

Eu acum am incercat sa ma epilez in apa cu epilatorul.
Imi bag mainile in apa rece ca gheata si imi amortesc. NU MAI SIMT DURERE!
Ar trebui sa incercati!