| viki16 a întrebat:

Buna Ati incercat gelurile de dus de Yves Rochere Care sunt favoritele voastre si de ce?

2 răspunsuri:
| lalaballet a răspuns:

Eu am incercat doar samponul de par care imi place foarte tare pentru ca spala si hidrateaza foarte bine pielea capului

| printesa16 a răspuns:

Eu sunt genul de persoană care se plictiseşte repede de lucruri, cumpăr mereu altă marcă de iaurt, folosesc alternativ gelurile de duş şi cremele de corp ca să evit monotonia, nu aş putea să folosesc o săptămână acelaşi produs, nu aş mai avea vreo plăcere. Cu Bourjois lucrurile stau altfel, varietatea mare îmi permite să evit monotonia. Pot folosi un singur Bourjois până îl termin, atât de mult îmi plac produsele. Când mai cumpăr geluri de duş Bourjois, aleg doar aroma, le-am încercat pe toate până acum şi sunt un adevărat răsfăţ.Îmi plac foarte mult gelurile de duş de la Bourjois, am o tonă de motive pentru asta. Nu usucă pielea, miros foarte plăcut şi parfumează pielea delicat după duş şi fiecare variantă are textură proprie şi miros diferit. Unele sunt cremoase, unul are granule exfoliante (Gommage du Reve îi zice), cel verde din imagine (Gorgee d’eau) miroase super fresh, iar cel galben cu ginseng (Au saut du lit) pe care îl găsesc cam greu miroase asemănător parfumului Baby Doll de la YSL. Cel cu ciocolată miroase a ciocolată de casă sau ca prăjiturile cu cacao multă, iar cel mov deschis din imagine, Bonheur en mousse, are o textură super catifelată, se face ca frişca în contactul cu pielea umedă.