| adrianajollie a întrebat:

Care ar putea fi reactiile adverse in cazul in care combin doua vopsele de par de la firme diferite? Ma refer la garnier si wella. Este asta un lucru rau ( sa le combin)?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai o gama larga de posibilitati, cand amesteci doua chimicale, cu combinatie necunoscuta. big grin
De la nici un efect vizibil pana a fi chel sau chiar sa explodeze chimicala rezultata tongue
Calea de mijloc...

| Cezar a răspuns:

Eu cred că da, deoarece fiecare firmă de fashion pentru păr folosesc proprile chimicale şi dacă le amesteci nu se ştie ce iese, o să fie dăunător pentru părul tău!

| marianna17 a răspuns:

Da,este un lucru rau sa le combini pentru ca iti poate cadea parul foarte repede.culoare poate sa fie una nereusita.scalpul poate fi foarte afectat.etc

| Missperfect a răspuns:

Da,este un lucru rau! poate sa iti caa parul sau sa il arzi!

| CRAZYafterYou a răspuns:

In primul rand, poate sa iti iese o culoare foarte foarte traznita. Stiu pe cineva care a combinat asa si i-a iesit culoarea morcovului. Apoi, nu stiu poti avea reactii alergice, poti sa-ti arzi parul, etc etc.
P.s; MAI BINE NU!