| Kasia a întrebat:

Care e diferenta dintre Dior-Miss Dior si Dior-Miss Dior Cherie?

Răspuns Câştigător
| michelia a răspuns:

Actualele Miss Dior EDP si EDT sint fostele Miss Dior Cherie din 2005 si 2007, usor reformulate pe motive de titulatura mai degraba decit de compozitie.
Mare diferenta nu este decit o usoara nota suplimentara de citrice si trandafir, ceea ce face ca Miss Dior sa fie mai delicat si putin mai fructat.
Varianta noua ( Miss Dior) aduce o idee cu Coco Mademoiselle de la Chanel.
E un parfum rafinat, placut, de toata ziua si destul de persistent chiar.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cel de-al doilea este un pic fructat!
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Ambele miros diferit.
Al doilea parfum are o tentă fructată, dulce.
Te pup!

| Melymonade a răspuns:

Sunt mirosuri diferite. Primul este mai fresh, al doilea mai dulce și ultimul cam amărui happy