| anonim_4396 a întrebat:

Ce efect are lămâia asupra părului? Este bun pentru vârfuri despicate? Mulţumesc.

3 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Lamania nu este buna pentru varfuri despicate deoarece aspreste parul. Poti folosi un sampon special pentru varfuri despicate si balsam.Cel mai bine iti tunzi varfurile apoi ai grija de parul tau. Unele fete folosesc masca cu ulei de ricin, dar de fapt aceasta masca este pentru radacina parului si nu varfuri, altele cu ulei de masline.Varfurile despicate pot apare daca-ti perii parul ud,daca e parul uscat,nehidratat,din cauza fixativului sau a altor produse,de la vopsit, permanent, etc.

| Ella3133 a răspuns:

Pentru varfuri despicate poti sa folosesti ulei de masline, dai pe varfuri intr-o seara iar ziua urmatoare te speli(nu conteaza dimineata, searawinking )
si lamaia e pentru parul gras sau cu matrata :-s

| Orube a răspuns:

-Parul numai cade asa de rau.
-Parul isi recapata supletea(ajuta foarte mult parul gras)
-Am inteles ca ajuta parul ars de placa sa isi recapete starea.
Daca ai varfuri despicate mai bine il tunzi, nu cred ca ajuta si varfurile despicate.