| xDxDxDxDxD a întrebat:

ce fel de breton mi s-ar potrivi? Deci am fata rotunda, fruntea lata (ocupa aproximativ40% din fata), ochi albastri, blonda, par mediu. FUNDA!

3 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Cel mai mult conteaza tipul de par (drept si moale), sau ondulat si mai uscat, de asemena forma fetei are importanta.eu iti sugerez asa:intra pe www.taaz.com(nu stiu daca e obligatoriu sa iti faci cont,dar oricum poti intra si cu facebook). Acolo gasesti sute d eperuci tot ce trebuie sa fac este sa incarci o poza cu tine(nu o vede nimeni decat daca tu setezi asta)si iti conturezi bine forma fetei(e ff usor), asa fac eu mereu, nici nu mai stiu dar cred a peste 30 de coafuri le am salvate deja in pc.e un site ff folositor

| ruzycciocolata a răspuns:

Depinde si de felul parului. Daca il ai des l-ai putea tunde gros, gheruta sau pierdut intr-o parte. Daca il ai mai rar iti poti face unul lejer, aerisit, texturat.