| Comanescu_Gabriela_1955 a întrebat:

Bună.
Ce înseamnă un metru liniar de perdea cu înălțimea, de 180 cm?
CĀT ESTE LUNGIMEA PERDELEI? UN MEREU?
MULȚUMESC!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Un metru pe lățime (inălțimea fiind de 1, 8)

| alina2k18 a răspuns:

Da, lungime pe orizontala cum o agati, inaltimea e pe verticala.
Deci daca ai sina/bara pe ce o agati tu de 4m trebuie sa iei minim 8m liniari de perdea, unii iau si triplu de o vor mai creata.
Cum vezi poze pe net cu perdele si draperii acolo se baga multi metri ca sa arate asa bine.

| mi25 a răspuns:

Depnde de latimea sulului de perdea si a formatului tesaturii. Un sul de perdele poate avea latimea de 1-2 m.

Răspuns utilizator avertizat