| RaisaGirl a întrebat:

Ce masca contra caderii parului stiti? am auzit ca e una din ulei de ricin si vitamina A, si alte ingrediente. Dar cum se face?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| William a răspuns:

O caciula.

| CranK71 a răspuns:

Masca de gaze. daca nu o porti si da cineva vreun vant iti cade parul din nas laughing (scuze dar nu m-am putut abtine) laughing

| xAliya a răspuns:

Iti faci o masca din un ou, 2 linguri de ulei de ricin, 2 de ulei de masline, 10 picaturi de vitamina A. Spargi cele doua oua le bati separat apoi adaugi uleiul de ricin, cel de masline, picaturile de vitamina A, amesteci si apoi aplici masca pe par cu o pensula pentru vopsit sau un disc demachiant.
Mai poti incerca si o masca din 1 lingura ulei de cocos, 2 lingurite de ulei de avocado, 2 lingurite ulei de macadamia amesteci uleiurile, preferabil sa le incalzesti un pic la bain marie(pui un vas cu apa pe foc iar dupa ce fierbe opresti focul si pui recipientul in care unt uleiurile(recipientul sa fie dintr un material rezistent sa nu se topeasca sau deterioreze din cauza temperaturii apei) lasi recipientul in vasul cu apa pentru aproximativ 5 minute(vasul acoperit cu un capac) apoi aplici masca pe par.Mai poti folosi si tonicul capilar de la Cosmetic Plant e pe baza de tictura de ardei iute, mesteacan, brusture si alte cateva plante si e sub forma de spray.

| Tensai a răspuns:

Buna! intr-adevar uleiul de ricin este benefic pentru par. il gasesti in sticlute mici la orice magazin naturist. e foarte ieftin. cat despre celelalte ingrediente si modul de a face o masca nu stiu. dar iti pot recomanda crema pentru caderea parului de la VivaNatura e naturala si chiar functioneaza. Costa in jur de 25-30 lei. E un tub mare si iti ajunge pentru mult timp. O poti incerca, nu te va dezamagi happy