| lexy81 a întrebat:

ce pasta de dinti imi recomandati pentru albire sigura, care chiar ii albeste si care impiedica sangerarile?
As dori doar raspunsuri din propria experienta.

5 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Blend-a-Med complete 7 dimineata si seara, dupa care te periezi cu bicarbonat de sodiu si clatesti.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Du-te la un dentist bun si se ocupa el. Oricum o data pe an trebuie facut detartrajul la dentist.

| Blackrose4 a răspuns:

Pentru albirea dinților nu ştiu ce să îți recomand, dar pentru sângerări îți recomand pasta de dinți Parodontax (cea clasică, cu ambalajul alb şi roşu- Daily Non Fluoride Toothpaste, Classic) special concepută pentru a împiedica sângerările. Iți zic din experiență proprie că efectele sunt vizibile şi dacă o foloseşti constant (în fiecare zi dimineață şi seara, chiar şi de 3 ori pe zi dacă îți permite timpul) nu o să mai ai probleme cu sângerarea dinților.
Pentru albire ar trebui să foloseşti o altă pastă de dinți, mergi la un dentist, va ştii ce să îți recomande.

| ƘЭлT a răspuns:

Lacalut mi-a recomandat medicul meu dentist si chiar e folositoare

| OanaBe a răspuns:

Lacalut este pentru a nu mai sangera gingia nu prea e eficienta pentru albirea dintilor. Dacă vrei să îți albesti dintii poti să te speli pe dinti dimineata si seara cu bicarbonat de sodiu amestecat cu zeama de lămâie sau otet. Exista un creion pentru albirea dintilor nu stiu site-ul dar Matusa mea l-a folosit si chiar a functionat.
happy
winking