| ElenaGeorgi a întrebat:

Cine are tutoriale din Romania cu facutul parului cu ondulatorul? Fundita :*! VA ROG puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| deniisu a răspuns:

Pot sa iti zic cum fac euhappydeci iti imparti parul in 3.Prinzi parte dreapta intr-o coada apoi parul din stanga si pe cel din spate il lasi liber.Si parul din spate il imparti in 2, parte de sus o prinzi sa iti ramana putin par sa nu te incurce.Si iei cate o suvita si pui ondulatoru la mijloc si incepi sa rotesti si sa tragi ca sa ajungi la varf(parul se si indreapta un pic)si spoi incepi sa infasori parul pe ondulator si il ti sus cateva secunde si apoi i dai drumul. Daca vrei sa fie bucle mai mari nu il strage foarte tare lasa mai lejer pe ondulatorhappy.si tot asa cu tot prul.In partile latere eu iti propun sa incepi din spate si sa vi catre fata ca este mai usor asa. Daca vrei poti folosi un strop de apa desi nu est bine ca i metal incins si apa si nu i prea bine da eu folosesc foarte putin.Am pus apa intr-un din ala de spalat geamuri si am pulverizat in plama si am umezit un pic paru.Nu stiu daca ti-am fost de ajutor da eu am incercatkiss Tutorile nu am gasithappy

5 răspunsuri:
| Nymphetamine a răspuns:

Youtube.

| Angelik_6250 a răspuns:

In general nu sunt in romana, eu nu am mai vazut unul dar uite http://www.youtube.com/watch?v=fpl9KYzmJ6s te poti uita, nu e greu de facut:)