| NoNameBitch a întrebat:

cine imi poate spune cum sa-mi aranjez parul pentru scoala? am trecut clasa a 8a, am parul lung, drept, brunet si sunt tunsa in scari...si aratatimi si fotografii va rog... funda la cele mai bune.love struck

6 răspunsuri:
| BrunetteGirl01 a răspuns:

Depinde si cu ce te imbraci... Poti sa ti-l lasi pur si simplu pe spate,sa-ti prinzi o coada sus, sa ti-l prinzi cumva cu 2, 3 clamite(incerci ceva in oglinda si vezi cum iti sta mai bine), poti sa ti-l incretesti sau sa-ti faci 2, 3 bucle...

Sunt vreo 2, 3 poze cu parul lung... http://www.divahair.ro/......tru_scoala

Sper ca te-am ajutat!

| missGirlDeea a răspuns:

1. Poti sati ondulezi parul cu placa (caci cu placa buclele se primesc mai frumoase) iata si un link http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU

2. Ai putea sa-ti faci cositasimpla
3. Ai putea sa te impletesti spicusor
4. Ai putea sati prinzi parul intr-o coada de cal in virfu capului
5. Ai putea ati lesi parul liber
merit funda? :S

| GoldenLemon a răspuns:

Salut! Si eu trec in clasa a8-a, am parul drept, brunet:P si am tot cautat modele sa imi schimb look`ul...iti dau un program pentru trucat, ai 1025 modele; www.taaz.com, cred ca ti-ar sta foarte bine cu breton...Bafta!;)

| Andreea_4018 a răspuns:

Buna! Iti poti face o codita impletita sau una simpla (eventual 2) sau ti-l poti ondula din cand in cand, cum iti place tie cel mai mult. Sper ca ti-am fost de ajutor. big grin

| zuzulina_9364 a răspuns:

Pai ai putea sa iti faci gherute ti-ar sta super mai ales daca il ai lung cu el prins ai fi superba...pup sper ca te-am ajutat