| Jello a întrebat:

Creama BB Cream de la Garnier este bună? xD
Fundiţă.

Răspuns Câştigător
| barefoot a răspuns:

BB Cream-ul de la Garnier este bun, dar depinde ce tip de ten ai. Eu am tenul uleios. Deci pentru mine nu este. Iarna devine stralucitor in zona T si in jurul obrajilor. Ok, deci, parerea mea personala : imi face tenul sa fie foarte hidratat, tebuie neaparat sa dau cu pudra dupa. daca nu suporti tenul uleios si il ai asa, nu e alegerea potrivita pentru tine. dar, daca vrei o stralucire naturala, este produsul perfect. daca ai tenul uleios va trebui reaplicata la cel putin 2 ore. dar daca ai tenul uscat este perfecta. E foarte usor de aplicat, nu-ti trebuie pensule sau buretei, are SPF 15, iti da o stralucire naturala. Ce urasc la BB Cream-ul de la Garnier? Are doar 2 nuante. Are un miros foarte puternic. Imi place cum miroase, dar unora poate nu le va placea.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă chimicalele, parabenii și conservanții.
Folosește uleiul de migdale dulci, de cocos, de măsline, etc.,
Pa, pa.

| adorciocolata a răspuns:

Nu stiu ce sa spun, deoarece sunt in aceeasi situatie. Deci, te rog sa nu imi dai funda sau vot, deoarece nu am o parere. Eu am vazut-o la un magazin, am incercat-o putin, dar sunt intr-o mare dilema. Ma tem sa nu incarce prea tare tenul. Plus ca pe cutie scrie ca este si pentru riduri, iar la limita de varsta scria ca o poti folosi de la mai putin de 20 de ani (-20), pana pe la 45 de ani. Lucrul acesta m-a derutat si nu stiu ce sa cred. Eu zic sa mergi la un magazin si s-o incerci. Am observat totusi ca se intinde destul de bine pe fata. Tu faci ce vrei. Este alegerea ta.

| SheCanFlyy a răspuns:

Nu e asa de buna.Depinde si la ce te astepti. Daca te astepti sa o inlocuiesti cu fondu de ten, nu e cea mai buna solutie.In schimb am observat ca da o usoara luminiozitate tenului.BB cream e originara din Asia, iar pot spune cu siguranta ca nu se compara absolut de loc BB cream de la garnier cu reteta bb cream de la mama ei de acasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce te astepti tu sa faca, fdt nu il va inlocui cu siguranta.
Citeste asta, la sfarsit are si o poza before & after :
http://laurabalaban.blogspot.com/2012/02/garnier-bb-cream-review.html

| Dan10079 a răspuns:

Si care e legatura?

| Dan10079 a răspuns:

Da este destul de buna citeste aici http://moony214.info/......-blog-tag/

| AlexandraPrincess a răspuns:

Este destul e bun! Am luat si am fost oarecum multumita! Hidrateaza!winking Miroase foarte frumos a portocale(deoarece contine vitamina C, extrasa din portocale)!