| HySpear a întrebat:

Cum as putea scapa de cearcane si pe pleoape am niste venisoare, nu stiu cum sa spun, vene...laughing. Ce as putea face sa scap de ele? thinking

Răspuns Câştigător
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Acele venisoare le are toata lumea, la unele persoane sunt mai proeminente, la altele nu, depinde de culoare pielii (cu cat esti mai alb cu atat se vad mai bine) dar si de greutatea ta.
In ceea ce priveste cearcanele incearca sa aplici comprese de ceai de albastrele alternandu-le cu cele de sunatoare/musetel cald si mai poti aplica felii de castravete.
Este posibil sa apara si din cauza faptului ca nu dormi suficient.
Am mai gasit o intrebare ca a ta si raspunsurile mi s-au parut interesante, poate te vor ajuta si pe tine: http://www.tpu.ro/......ot-se-vad/
Sper sa iti fie de folos. Un An Nou fericit!

5 răspunsuri:
| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Multumesc pentru apreciere.
Numai bine!

| GwenS a răspuns:

Pai daca iti permiti te poti duce la un specialist/sau daca nu poti sa faci o inhalatie cu musetel te va mai scapa de cearcane, trebuie sa te odihnesti mai mult ca sa nu-ti reapara. poti intr-o zi libera sa tai si niste castraveti si sa tii pui pe ochi. te va ajuta.

| Ирина19 a răspuns:

Cunosc o fata care are aceeasi problema si o rezolva doar cu fon de ten, toate surorile ei au asa problema, si din cite am inteles nu ai ce sa faci sa dispara definitiv, dar poate ca totusi exista ceva, insa nu stiu cam ce happy

| zuzu_8584 a răspuns:

Sar putea sa nu poti scapa de ele dar le poti astupa cu corector fond de ten si creme, dar daca intr.adevar vrei sa scapi de ele consulta un dermatolog, sigur te va indruma corect. happy

| WalterWhite a răspuns:

Taiele cu lama!