| Iulia_5025 a întrebat:

Buna big grin Parul meu este ondulat si-l piaptan foarte rar ( pentru a nu deforma buclelehee hee) si il dau cu spuma cateodata. Problema este ca imi cad destul de multe fire de par. Imi puteti recomanda un sampon si balsam care sa faca parul mai puternic si sa nu imi cada? Sau chiar un tratament?

Multumesc happy

4 răspunsuri:
| oanyyy a răspuns:

Pantene

| pinklife97 a răspuns:

Iti recomand niste fiole de la firma ginseg.
Se aplica pe par dupa baie.Sunt foarte bune, le-am incercat.Bafta!winking

| andradat a răspuns:

Salut. Tie initial trebuie sa iti cada 100 de fire cu aproximatie pe zi asa ca nu ai de ce sa iti faci griji. happy
Si da, exista foarte multe tratamente, poti cauta pe google. Dar eu iti recomand din experienta unica, uleiul de ricin. Da, este cam gras, stiu, dar este foarte bun si face parul mai fain si ai sa vezi dupa ce il folosesti de mai multe ori, nu va mai cade atata par ca pana acum. happy
Inainte sa te speli pe cap sau cu o seara inainte sa te speli, asta in cazul ca te speli de dimineata, da'te cu ulei de ricin pe radacini, si si pe varfuri. Dupa care stai cam 4 5 ore si te speli normal. Da vezi sa freci bine fiindca uleiul este foarte gras si nu se ia din prima. Dar este prea bun, ajuta si la cresterea parului. happy
Succes pupici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sampon de la plafar pe baza de extract de urzica.winking