| AllyAlina a întrebat:

Daca ma duc la coafor/frizerie sa imi fac parul drept il poate face permanent sau nu? Eu il am mai ondulat.Dau funda. kiss

Răspuns Câştigător
| Pearl01 a răspuns:

Hello! Daca te duci la coafor ca sa ti-l faca drept, ti-l intinde cu placa, eventual te da cu fixativ sau alte chestii sa-ti stea. Din cate stiu eu nu are cum sa ti-l faca sa stea permanent, iti sta pana la prima spalare. Dar de ce nu-ti iei tu o placa de par buna, cu ceramica si asa ti-l poti intinde in fiecare zi acasa, e chiar usor....numai asa il poti avea in fiecare zi drept. Insa ai grija ca prea multa placa in par strica, iti poate distruge parul. Poti folosii si produse de par sau styling pentru par drept.

4 răspunsuri:
| afrodita3333 a răspuns:

E bine sa te duci si sa intrebi mi se pare ca exista o metoda pentru al indrepta pentru o perioada mai lunga.

| Pimpux a răspuns:

O prietena a facut chestia asta si a inceput sa ii pice parul dupa 6 luni. e aproape cheala

| doinitza94 a răspuns:

Nu,ii face indreptare chimica care tine cam jumatate de an (de fapt depinde de termenul pe care ti-l doresti tu) dupa care iarasi trebuie sa mergi sa ti-l indrepte, pentru ca parul tau creste, iar radacinile sunt ondulate. happy

| LuluSiix a răspuns:

Buna!
Da ai putea sa te duci la coafor,sa iti indrepte parul, iar pentru ati ramane asa, coafeza, ti-ar putea aplica o solutie permanenta, pentru ati ramane parul drept.Insa aceea solutie poate avea si niste dezavantaje, precum parul e mai aspru si putin ars. happy