| anonim_4396 a întrebat:

Bună.De vreo 2 ani, mi-au apărut pe picioare un fel de vergeturi thinking, sunt niște dungi albe. care nu se vad destul de tare dar când te apropii se văd.Mi s-a zis ca aceste "vergeturi" le-am făcut din cauză că m-am înalțat brusc foarte mult.Și chiar acum 2 ani am început să mă înalț. ( acum am 1.70 m ). Întrebarea mea este : Cum aș putea să scap de ele și ce sunt ele de fapt?thinking
Mersi >; dd

9 răspunsuri:
| Reek54 a răspuns:

Fa sport, si cu timpul o sa treaca.

| WeaponGirl a răspuns:

Vergeturile sunt intinderi ale pielii, nu poti sa scapi de ele, numai prim operatii scumpe!

| Mariya5 a răspuns:

Sunt rupturi ale straturilor pielii, incerca sa te ungi cu ulei de masline pe zonele afectate, dupa care sa invelesti intr-o folie trasparent(alimentara), stai asa 20min si dupa aia fa un dus.Repeta procedura si se vor ameliora.

| xButterflyxX a răspuns:

Da,sunt vergeturi, insa de acestea nu mai poti scapa din pacate decat prin operatie.Eu iti recomand sa iti faci'' un tratament naturist'', pe internet gasesti foarte multe si sunt bune pentru elasticitatea pielii pentru a putea evita aparitia altor vergeturi.
Sper ca te-am ajutat!

| invisibleboy a răspuns:

Cine le atinge poate sa spuna ca a fost in Sahara laughing.

| Farmec a răspuns:

Iti recomandam sa incerci crema antivergeturi din gama Gerovital Plant (http://farmec.ro/......)Uleiurile naturale de Avocado şi Soia previn procesele de îmbătrânire prematură a pielii, cresc elasticitatea, supleţea şi gradul de hidratare al pielii lăsând o senzaţie plăcută de catifelare şi confort. Extractul organic de Floare de Colţ, alături de Vitaminele A si E protejează fibrele de elastină şi colagen.

| Karmesytta a răspuns:

Sunt vergeturi, da-te cu ulei de argan e foarte bun

| fostCont a răspuns:

Well...Buna! Da sunt de la dezvoltarea brusca.Nu-ti face probleme asa am patit si euhappy.Dar nu e nimic cu timpus cresterii mi s-au dus usor, usor. Funda?