| chibiusa a întrebat:

de vreo 2 luni mi-au aparut niste cosuri pe picior, mai specific pe coapsa. Nu sunt multe, doar 2-3 pe fiecare picior, nu sunt foarte mari dar sunt inestetice si incomode. Pielea din jurul lor este rosie si usor inflamata iar in mijloc au un punct/varf alb. Am incercat sa le usuc cu spirt dar nu a functionat, iar de spart nu pot pentru ca ustura. Cum as putea scapa de ele?

Multumesc

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Mergi la dermatolog happy Cel mai simplu si de folos raspuns. Daca chiar nu vrei. as fi zis sa pui spirt, dar daca nu a functionat incearca cu crema de galbene, metine pielea mereu curata, fa dus, spala-te cu sapun, mai ales daca ai transpirat, poate haine cat mai largi, macar in casa.

| MishalufLv a răspuns:

Cu timpul iti trec... incearca sa nu le spargi ca-ti faci rau... am avut si eu si mi-au trecut de la sinewinking

| RalucaScumpika a răspuns:

Daca sunt albe inseamna ca au puroi. Poti sa iei un ac steril si o bucata de vata si pune spirt pe ea.Incearca sa spargi varful cu acul si dupa pune repede vata cu spirtul.O sa doara putin dar alfel nu ai cum sa scapi de ele... Si eu am avut dar le-am spart si dupa mi-o trecut. Bfta.Pwp:*:*

| Iulian110 a răspuns:

Buna, acelea sunt fire de par care cresc invers, poti sa le elimini cu o crema pentru astfel de probleme. Gasesti de exemplu la un reprezentant Oriflame o astfel de crema si nici nu e scumpa. Succes!