| ella1515 a întrebat:

Deci eu sunt vopsita bruneta-albastrui culoarea mea naturala fiind saten iar acum as vrea sa ma vopsesc ciocolatie saten ceva de genu.si e chestia ca il am lung si e destul de frumos. daca l-as decolora sigur l-as arde. ce imi recomandati? sa imi iau cutiile de vopsea foarte deschise ca cica mi-ar iesi fara sa ma decolorez? funda.

Răspuns Câştigător
| LadyGA a răspuns:

Buna! nu are cum sa iti iasa ciocolatiu peste negru albastrui, clar. happy si nu e chiar asa, o schimbare este, e o diferenta intre culorile astea. ciocolatiul e superb. happy. daca ai bani, poti merge la salon sa iti faci un decapaj, nu degradeaza atat de mult ca decloratul. oricum, nu e bine sa il decolorezi cand e negru. eu am mai lasat sa iasa vopseaua. si nu iti cumpara vopsele mai deschise, ca nu iese nimic. happy a, da...toata lumea se sperie de decolorat, dar nu e chiar asa. happy daca stii sa il ingrijesti dupa, e perfect. te poti decolora, dar dupa...foloseste casting creme gloss, e fara amoniac si are niste nuante superbe de ciocolatiu. bafta!

3 răspunsuri:
| MissYouToo a răspuns:

Iti recomand, sa nu faci prostia asta! Iti distrugi parul si nu merita. Mare schimbare nu faci la el, daca treci de la brunet la ciocolatiu. Chiar crezi ca merita lucrul asta si dupa sa ai un par foarte ars si urat?

| DutzyX a răspuns:

NU il decolora! Eu l-am decolorat dat nu tot, cam 1/4 din el acum 2 ani-2 ani jumatate si inca ma mai lupt cu el.La varfuri este foarte uscat.
In special daca il ai lung, inseamna ca firul de par este batran si se deterioreaza mai repede.
Inca ceva, sa nu te vopsesti la intervale scurte de timp.tot aplicand vopsea peste vopsea degradezi intregul fir de par.

O zi buna!

| TilaTequila a răspuns:

Du-te la salon, fa-ti un decapaj, ajungi la un roscat-ciocolatiu, il lasi sa-si revina, ii aplici tratamente si in timp il poti vopsi din ce in ce mai deschis. poti ajunge si la blond