| T30D0RA a întrebat:

Este bun uleiul de masline pentru par gras? Cum se foloseste?

Răspuns Câştigător
| kinley a răspuns:

Daca ai parul gras de ce sa ti mai dai si cu ulei? sau daca ti neaparat sa-ti dai,, da-ti macar la varfuri si in niciun caz la radacina ca ti-l face si mai rau. Uleiul de masline e folosit in general pentru parul deteriorat si pentru faptul ca-ti lasa parul moale.

5 răspunsuri:
| Seline a răspuns:

Il amesteci cu un galbenus de ou, cateva lingurite de miere si aplici pe parul umed, il tii cam jumatate de ora apoi clatesti cu apa calduta.

| alex2009 a răspuns:

Pentru par gras mama mea a folosit sapunul de casa o data pe saptamana si se limpezea cu otet, incearca ca o sa-ti fie de folos...succes

| drumurile a răspuns:

Nuuuuuuu! daca ai parul gras nu folosi ulei de masline, foloseste doar sampoane speciale pentru par gras, si da-te cu lamaie pe par, si nu folosi balsam

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu siu. dar stiu ca gasesti la magazin ulei pentru par.trebuie sa te dai putin cu el.cred ca numai la varfuri

| onuza a răspuns:

Da, e ok si eu folosesc.masez radacina cu o ora, doua inainte de spalare, dar dau si pe restul parului...incearca macar 2 saptamani.devine matasos, cu volum...