| ๓itนpitน a întrebat:

Este mai bine ca dupa baie sa lasi parul sa se usuce de la sine sau este mai indicat sa ii usuci imediat cu feonul?(pentru fete)

13 răspunsuri:
| Isabelamaria21 a răspuns:

Este indicat sa îl laşi să se usuce singur de la sine, că cu feonul ţi-l mai şi arzi dacă îl foloseşti des! Bye!

| Emmeii a răspuns:

Bună. Eu ştiu că este indicat să laşi parul să se usuce în mod natural. Caldura feonului arde părul, îl despică şi îi dă un aspect urât.

Sper că am fost de ajutor.

| killmesoftly a răspuns:

Este indicat sa il lasi sa se usuce de la sine fiindca,caldura emanata de feon il arde,usuca, si il despica la varfuri, iar parul are un aspect inestetic si neingrijit!big grin

| didi12 a răspuns:

Este bine sa-l lasi sa se usuce de la sine.Foenul strica parul, asa ca nu e indicat sa-l folosesti.

| ยςα a răspuns:

Este mai bine sa il lasi sa se uste de la sine.
Chiar si cand ti-l faci cu uscatorul ti-l arzi
In momente de criza cand esti in graba da poti cu uscatorul.
Dar daca nu e nici o graba poti sa-l lasi asa

| StefanaR a răspuns:

Nu-l usca cu feonul imediat! Il vei usca rau. Lasa-l sa se usuce in jur de 70-80 % si dupa il poti usca cu feonul. Insa tine feonul cam la 15-20 cm distanta de par pentru a impiedica uscarea pe o perioada mai mare de timp. Poti folosi si un ser pentru varfuri despicate, se gaseste la Avon. Eu asa procedez.

| AnneeAnnee a răspuns:

Este mai bine sa-l lasi sa se usuce de la sine, deoarece cu feonul cu timpul parul se va arde...

| ILoveYouSoMuch a răspuns:

Pai uite cum poti sa faci daca ai feonul puternic! Mai intai til usuci la varfuri si mai sus deele cu prosopul iar decat la radacina il usuci cu feonul! DAca nu, usucate cu feonul! Nu lasa parul ud! Vei raci!

| buburuza12 a răspuns:

Cel mai bine este sa il lasi sa se usuce de la sine. feonul il cam arde. si nu este foarte indicat. happy

| Helby a răspuns:

Cel mai bine este ca parul sa fie "masat" usor cu prosopul de sus in jos pana ce acesta[prosopul] absoarbe toata apa din par.Foenul poate arde parul daca este tinut la o distanta mai mica de 10 cm si de asemenea este bine sa nu il orientezi pe o singura suvita.

| Okey a răspuns:

Salut! big grin din cate stiu eu e mai bine sa se usuce de la sine ...cu feonul se arde.Sterge-ti parul foarte bine cu prosopul si lasa-l asa.big grin

| R_8082 a răspuns:

Buna, cine ar vrea sa devina reprezentant Oriflame?

| flori_8344 a răspuns:

Lasa_l sa se usuce de la sine ca daca folosesti feonul se despika... kiss