| Dianaa94 a întrebat:

Eu am tenul masliniu si ochii caprui spre negrii si as vrea sa stiu ce farduri si machiaj(de zi) mi s-ar potrivi in afara de nuantele de maro pe care le folosesc. puplove struck

Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lexus28 a răspuns:

Perfect pentru tine, avand in vedere ca ai si tenul masliniu si ochii deschisi la culoare ar fi sa eviti nuantele de alb sau roz si sa optezi pentru maro-ciocolatiu sau verde inchis. Daca vei combina ciocolatiu cu caramiziu vei obtine un efect pentru ochii tai nemaipomenit. Tine minte, culoarea mai deschisa vine la coltul ochiului inspre mijlocul pleoapei mobile, iar cea mai inchisa spre coltul ochiului. De asemenea, verdele inchis merge ft bine cu auriu(dar sa nu fie cu sclipici) si iti poti da chiar si la baza ochiului(in loc de creion). Nuantele de piersica sunt foarte bune pentru iluminat arcada, folosite imediat sub spranceana in linii fine, si ca sa dea impresia de natural, il intinzi cu degetul usor a.i. sa se combine cu fardul de pe pleoape( deci sa nu ramana 2 linii diferite ca sa pari din desene animate big grin ). Mai departe, movurile pruna si culorile metalice iarasi sunt indicate.(! Atentie, metalice nu sclipicioase, da?). Nu folosi albastru sau argintiu! O sa arati. ciudat, sa zicem big grin Nici creionul sau tusul negru nu sunt indicate, iti va lua din frumusetea ochilor, incearca nuante de maro si verde inchis daca vrei sa ti conturezi astfel. Sper ca te-am ajutat! Daca mai ai nevoie, ma strigi!hee hee

3 răspunsuri:
| Lexus28 a răspuns:

Inchisi la culoare vroiam sa spun *

| ruxi1728102 a răspuns:

Incearca auriu(mai de seara), verde inchis, rosu paprika, rosu tomata, maro foarte inchis, verde masliniu, piersica- inchis, roz somon (roz portocaliu), turcoaz.
fara culori reci pentru ca deja ai tenul mai inchis

| Andra_2544 a răspuns:

Ceva nuante pale de roz sau nuante de gri