| anonim_4396 a întrebat:

Bună fetelor. Am o întrebare... când sunteți la menstruație aveți tenul mai murdar sau mai curat. La mine atunci când sunt la menstruație am cel mai curat ten și hidratat. Știu că la multe fete este invers, adică la menstruație au un ten plin de coșuri. Cine știe de ce îmi e mai curat în acea perioadă? Deoarece în restul zilelor am un ten mai deshidratat.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Foarte curat!
De altfel nu am avut niicodata bube sau acnee pe fata, dimpotriva, afta foarte curata si luminata.

Cosurile apar de la maini murdare, de la igiena precara, nu de la ciclu!