| Battery a întrebat:

Buna fetelor. Am probleme cu tenul. Am pete rosii, bubite, cosulete. Ce creme bune stiti pentru tenul cu probleme?

Răspuns Câştigător
| Dana a răspuns:

Hello.Pai sa ii zic din propia experienta.Toate astea(solutii,creme,ape speciale,etc.) pentru cosuri, puncte negre, etc sunt nu prea sunt buna.Dar rezultate mici.Pt cosuri in primul rand nu le spargi si este bine seara, inainte de colcare sa te speli cu sapun pe fata te stergi si te dai cu crema de galbenele(se gaseste la orice plafar sau farmacie) pe fata si gta.Pt puncte negre este bine sa stai cu fata deascupra vaporilor de apa si dupa sa la elimini.
P.S. Crema de galbenele este buna pentru orice si este naturala deci rau nu poate face!
P.S. 2. Totul e din experienta.
P.S. 3 Totul este din cauza varstei, pubertatii, peste cativa ani totul va fi o amintire!
Bye.Pup:*

3 răspunsuri:
| ikram a răspuns:

Eu iti recomand crema naturala Rose Valley cu actiune antiacneica si antiinflamatoare http://atshopping.ro/product.php?id_product=37

| Deyaaa18 a răspuns:

Cel mai bine e sa te duci la un medic dermatolog sau la farmacie si o sa-ti zica ce trebuie sa faci impotriva problemelor cu tenul.

| ElenaN a răspuns:

Din descriere imi dau seama ca ai un ten sensibil. Din experienta mea am constatat ca cel mai bun remediu pentru tenul sensibil este aloe vera. iti recomand gelul pur de aloe vera (il gasesti la magazine naturiste, magazine online) sau sa ai la indemana o planta de aloe vera. Pentru caratarea tenului este perfect sapunul negru african (gasesti pe adiana.ro review pentru acest produs si multe alte informatii utile!). Exista si o crema antiacneica de la VivaNatura, este mai mult o masca de argila, deci se poate utiliza doar seara. Mie personal mi-a placut aceasta crema, usuca cosurile si uniformizeaza culoarea tenului, il face mai luminos.