| MunyLeka a întrebat:

Buna fetelor!
Culoarea mea naturala este saten, insa parul de acum (vopsit) este ciocolatiu/ castaniu deschis la radacini si ciocolatiu mai inchis la varfuri.
Vreau:
1. sa am tot parul saten deschis (nu foarte mult)
2. varfurile sa fie saten mai deschis spre blond.
Neclaritati:
1. ce decolorant sa folosesc? nu vreau nici sa risc sa-l decolorez foarte mult;
2. decolorez tot parul avand in evidenta ca la radacini il am mai deschis?
3. dupa decolorare ma spal pe cap pentru ca apoi sa pot aplica vopseaua pe par? sau o aplic direct peste decolorant?
4. dupa vopsirea parului in totalitate saten decolorez din nou varfurile pentru a le vopsi ulteriorsaten mai deschis sau nu mai este nevoie de decolorare?
Astept raspuns.dau funditahappy

Răspuns Câştigător
| Lina1993 a răspuns:

Mai bine decoloreaza-ti parul la salon, in astea cumparate nu poti sa ai prea multa incredere.
- Iti propun sa nu-ti decolorezi tot parul,pentru ca in timp o sa-ti creasca radacinile si o sa se vada o diferenta mare intre ele si restul parului
- Vopseaua NU se aplica in nici-un caz dupa ce-l decolorezi,pentru ca decolorarea este un proces si-asa foarte riscant si care iti degradeaza parul,asa ca este recomandat sa astepti cel putin doua saptamani dupa ce te-ai decolorat si abia apoi sa te vopsesti.
-Nu uita,cu decolorant parul tau va ajunge la blond,nu il poti deschide doar cu o nuanta sau doua
-iti recomand mai degraba sa faci urmatoarea chestie: vopseste-te o luna cu nuanta mai deschisa decat cea pe care o ai acum. peste o luna, vopseste-te cu o nuanta si mai deschisa, apoi, dupa ce ajungi la satenul dorit, poti eventual sa-ti decolorezi varfurile.

1 răspuns:
| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna.Nu cred ca ai de ce sa te decolorezi, eu sunt bruneta si cand m-am vopsit blonda, m-am vopsit fara decolorant.