| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor dupa ce va spalati cu gelul de dus cu ce va hidratati pielea? Ca sunt multe cum ar fi: unt, crema normala, lotiune, lapte de corp. Care ar fi cel mai bun?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am renuntat de multa vreme de a-mi cremui corpul, de cand am inceput sa ma fortez sa consum 2-2, 5 litri de apa zi de zi si o alimentatie sanatoasa, sincer pielea mea nu mai are deloc tendinta de a se usca. Ca gel de dus folosesc pe baza de miere si lapte de la o firma nemteasca.

| Samariteanul a răspuns:

Crema normala sau lotiune ar fi cele mai bune(parerea mea)

| Luizaaa a răspuns:

Pentru hidratare folosesc ulei. Eu folosesc produse handmade așa că din când în când folosesc și măști hidratante pentru corp. Poți folosi un amestec de uleiuri : ulei de cocos (printre cele mai hrănitoare uleiuri care are un miros plăcut), ulei de migdale dulci și ulei de măsline, poți adăuga din un ulei esențial cu aroma preferată apoi pui puțin. Îți faci un masaj, îl lași să acționeze, după care poți lua excesul prin tamponarea cu un prosop moale. Ce rămâne îl pun in crema de corp.

| Justme111 a răspuns:

Eu folosesc o crema de corp cu lapte si miere. E de la oriflame. E chiar buna.

| JoleneSth20 a răspuns:

Cred că majoritatea banilor mei s-au dus pe cosmetice inutile. Toate cremele alea de corp nu au nimic bun în ele, să nu mai zic de eticheta murdară. Până mă săturasem și am început să le arunc.
Îţi recomand din tot sufletul un ulei hidratant, pur, bio, neprocesat care îţi calmează și hrănește pielea cum nu o face nicio cremă.

| LoryC a răspuns:

Sunt si geluri de dus pentru hidratare, dar eu am folosit si lapte de corp si crema de corp pentru hidratare. Amandoua mi s-au parut la fel de bune.

| BiancaT17 a răspuns:

Folosesc lotiune de corp din aceea sub dus.E foarte OK.