| Doηηa a întrebat:

Buna fetelor! Vreau sa va cer parerea.Parul meu este foarte des,cu firul foarte gros,ondulat(asa este el)si cu mult volum.M-am gandit sa ma tund in scari, filat.Ce credeti?
Daca aveti alte sugestii puteti sa-mi spuneti.
Funda!

6 răspunsuri:
| dana_9056 a răspuns:

Da! Eu cred ca te-ar avantaja o asa coafura. App. ai un par ff frumos! >big grin

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
E o idee buna sa iti tunzi parul in scari, desi nu inteleg de ce nu til lasi asa ca il ai frumos.
O seara buna!

| pastru009 a răspuns:

N-oi fi eu fata dar am idei pentru moda.Pai ideea ta este chiar buna.Sa stii ca si o prietena de-a mea are exact ca tine parul.Dar in loc de ideea ta e vrea sa si-l tunda.Si l-a tuns mai scurt si toate fetele au invidiat-o.
FUNDA?

| MIkihellaA a răspuns:

Ce n-as da sa am parul tausmug norocoas-o big grin:O eu am parul drept si gras cu fire de par rare si linssad

| FrumusicaCUMINTICA a răspuns:

Parerea mea este sa te tunzi ca si eu sunt tunsa tot la fel in scari si sm si eu mult volum dar nu e prea ondulat dar daca vei vrea sa iti faci o impletitura firele cele mai scurte vor iesi din impletitura si sfatul meu este sa nu te tunzi prea scurt deoarece nu vei mai putea sa til prinzi in coada pe cel din fata si iti va veni in ochi daca nu porti o deadema si asta ar fi destul de plictisitor sa nu cumva sa tio uiti acasa cand te duci la scoala, servici, etc.

| FrumusicaCUMINTICA a răspuns:

Parerea mea e sa te tunzi dar daca te tunzi prea scurt va trebui sa ai intodeauna o deadema sau o clamita de prins parul daca iti place sa iti prinzi parul intro coada sunt necesare informatile de mai sus. Daca iti faci o inpletitura firele de par (cele mai mici si celelalte ) vor iesi afara din impletitura. Ps sfatul meu este sa nu til tunzi prea scurt.