| CorinaCorii a întrebat:

Buna fetelor. Vreau si eu cateva masti naturale pentru parul gras si pentru ton ( tot gras).

Multumesc dau fundita!:**

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
O mască bună este cea cu două linguriţe de miere amestecată cu un gălbenuş de ou. Aceasta se omogenizează bine şi se aplică după ce părul este proaspăt spălat, deasupra rădăcinii lui, lăsăndu-se circa 15 minute, după care se clăteşte. Această mască este foarte potrivită pentru un păr gras.
Iar pentru ten gras, separă un albuş de ou şi bate-l bine timp de două minute, după care aplică-l pe piele şi lasă-l cel puţin 15 minute. După ce a trecut timpul, clăteşte cu apă caldă. Această mască îţi va usca pielea foarte tare, iar în plus, are un conţinut ridicat de colagen, care regenerează pielea.
Te pup!

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate ten, nu ton!
Folosește șampon profesional pentru păr gras și mască, un tonic pentru ten.
Pa, pa.

| Solsagan a răspuns:

Ton? Ai toni graşi? De unde i-ai cumpărat?