| HappySinger a întrebat:

Imi puteti recomanda cateva parfumuri?

3 răspunsuri:
| petriinna a răspuns:

Nina Ricci

| Beautifullady189 a răspuns:

PacoRabanne 1 Million - Paco Rabanne afirma: "In toate civilizatiile si religiile aurul a reusit intotdeauna sa seduca oamenii." Aurul este apreciat si il intalnim in toate aspectele vietii. Sticla acestei editii imprumuta nuantele aurului, sugerand putere, bogatie si lux. In compozitia sa gasim o combinatie intre aromele de grapefruit, portocala rosie, menta, trandafir, scortisoara, condimente, lemn alb, patchouli si ambra intr-un melanj olfactiv opulent, intens si extrem de masculina.

Giorgio Armani Acqua Di Gio Pour Homme - este un parfum cu o puternica tenta masculina ce are la origini un complex de elemente primordiale, ce starneste simturile primare ale fiecarei personae si trezeste sentimentul de libertate plin de vant si apa. Amarul citricelor cu note aromatice de rozmarin se impleteste cu nuante sarate de mare. Notele ascutite de condimente sunt inmuiate de baza lemnoasa de mosc.

Gucci Guilty Pour Homme Acest parfum a fost dezvoltat cu o atentie aparte, avand in vedere barbatii care stiu ce-si doresc. Carismaticul mascul alfa, un adevarat magnet pentru femei, este reprezentat de aceasta compozitie provocatoare si senzuala. Parfumul se deschide cu note de lavanda si lamaie, permitand aromei florilor de portocal sa se dezvolte la adevarata intensitate. Tonurile de baza sunt potentate de acordurile de patchouli si lemn de cedru, oferind compozitiei culoare si atitudine.

Hermes Terre d'Hermes este un parfum lemnos condimentat fiind compus dupa clasica piramida a parfumurilor. Notele de varf sunt portocala si grapefruit. Notele de mijloc sunt piper si muscata in timp ce la baza gasim paciuli, cedru, vetiver si rasina benzoica. Acest parfum este castigatorul premiului FiFi Award Fragrance Of The Year Men`s Luxe 2007.

Chanel Allure Homme Compozitia este creata din patru linii principale parfumate: verde proaspat, caldura ascutita a piperului, puterea si eleganta lemnului si sensibilitatea calda a labdanumului si tonka. Nici una dintre aceste linii nu poate fi simtita separat ci doar impreuna pentru a crea un intreg armonios. Notele de top sunt de mandarine, lamaie, piersici si bergamota, notele de mijloc sunt frezia, muscata, trandafirul si iasomia in timp ce la baza gasim benzoin, tonka, lemn de santal si vanilie. O minunatie!

Davidoff Silver Shadow este un parfum oriental lemnos avand ca note de varf cedru de Virginia, coriandru si portocala amaruie, notele de mijloc sunt paciuli, sofran si cuisoare iar notele de baza sunt lichen, ambra, rasina benzoica si scortisoara. Nu cred ca exista un barbat care sa nu cunoasca acest parfum!

Carolina Herrera 212 Vip Men parfumul reflecta stilul si atitudinea elitelor de la New York, cu note de gin si votca. Barbatul care il poarta este carismatic si elegant, trezeste simturile si atrage pe toata lumea din jurul sau. Compozitia oriental lemnoasa reprezinta un cocktail exploziv de votca, fructul pasiunii, menta, ghimbir, piper negru, caviar, piele, condimente, ambra si lemn pretios.

Bvlgari Man este un parfum lemnos cu aroma orientala ce a fost creat de celebrul Alberto Morillas. Lotusul, bergamota si frunzele de violeta compun notele de varf, notele de mijloc sunt cele de vetiver si lemn de santal iar notele de baza sunt casmirul, benzoinul, mierea alba, ambra si moscul.

Jean Paul Gaultier Le Male este un parfum oriental fougere, cu ale carui note din compozitie ne surprinde de fiecare data. Notele de varf sunt pelin, lavanda, menta, bergamot si cardamom. In inima parfumului gasim chimion, floare de portocal si scortisoara in timp ce la baza descoperim lemn de santal, boabe de tonka, ambra, vanilie si cedru.

Hugo Boss Bottled Sport este un parfum aromatic fresh potrivit pentru orice ocazie! Notele de varf sunt grapefruit si aldehide. Notele de mijloc sunt lavanda si cardamom in timp ce la baza gasim vetiver.

Bonus
Dior Fahrenheit - Un clasic! Este unul dintre cele mai cautate, deoarece este special si unic, fiind un parfum ce miroase a lemn de esenta tare. Un parfum elegant si extrem de masculin, cu accente senzuale si misterioase. Notele de top sunt de lavanda, mandarin, paducel, flori de nucsoara, cedru, bergamota, musetel si lamaie. Notele de mijloc sunt formate din nucsoara, caprifoi, garoafa, lemn de santal, frunze de violeta, iasomie, lacramioara si cedru, in timp ce la baza gasim piele, tonka, ambra, patchouli, mosc si vetiver.

Ai de unde sa alegi, asa ca, spor la cumparaturi dragule!
Funda?!

| Băă_Ioana_1952 a răspuns:

Shalon, Purblanca, Chopard, Dolce şi Cabbana, etc. Fundă?