| Eu_3122 a întrebat:

In ultima vreme fata mea se schimba. Tenul a devenit mult mai lucios si am punctisoare albe mai multe si imi apar cosuri in unele locuri. Am tot felul de bubite pe nas (putine, dar se vad urat) si nu stiu cum sa scap de ele. Vreau un ten mai curat si nu stiu ce sa folosesc. O crema sau masca sau orice daca stiti... Multumescwinking

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Trebuie sa iei 350gr. de miere,150gr. aloee de cel putin 3 ani,150gr.lamaie.Aloea si lamaia le treci prin masina de tocat carne.Intrun borcan cu capac filetat amesteci toate ingredientele si mesteci zilnic timp de 10 zile.Dupa aceia seara inainte de culcare dai pe fata si asteptei sa se usuce .Dimineata te speli pe fata numai cu apa rece si sapun.Bafta!

| ancutzika27 a răspuns:

Probabil esti la pubertate si nu cred ca o sa poti scapa in totalitate de problemele tenului.Este foarte importanta o rutina zilnica pe care trebuie sa o aplici, in special daca te machiezi: dimineata si seara fata trebuie curatata cu un gel special pentru curatarea tipului tau de ten iar apoi trebuie sa aplici o crema hidratanta(foarte important) si o sa vezi ca in timp tenul o sa isi revina.Sa nu ai asteptari prea mari in prima saptamana si sa nu te culci niciodata machiata! Succes:*

| lalalayap a răspuns:

Pai e normal sa ti se schimbe tenul...te maturizezibig grin, poti folosi o crema masca cu extract de alge si namol, o gasesti la platfar