| NattyRoxy a întrebat:

In curand va incepe scoala si nu stiu cu ce as putea sa ma imbrac in prima zi de scoala. Trec in clasa a 8-a si m-am gandit sa ma imbrac astfel:
Maieu crem cunegru, o fustita crem cu negru, o pereche de iegari lungi sau trei sferturi(depinde de vreme) si o pereche de balerini crem cu pietricele.Imi puteti da si niste sfaturi despre cum sa imi fac parul tot in prima zi de scoala si despre cum este in clasa a 8 a si ce rechizite sa imi iau? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| adry2001 a răspuns:

Eu te-as sfatui sa porti o fustita neagra cu un tricou/maieu alb si o pereche de balerini sau niste pantofiori cu toc nu prea inalt-daca este cald, iar daca este mai racoare poti sa porti o pereche de blugi cu un tricou/maieu peste care sa iti iei o jacheta pana in talie sau pur si simplu pe langa blugi poti purta o bluza mai subtirica, iar aceasta tinuta desigur o poti asorta cu o pereche de balerini sau o pereche de adidasi. Desigur la orice tinuta poti asorta o geanta, o bratara, un inel, o curea, un colier/lantisor si asa mai departe. Iar in legatura cu parul lasa-l lejer pe spate, poti sa-l faci cu placa sau pur si simplu ii faci niste onduleuri lejere. De asememea il poti prinde in coada sau il poti impleti. Succes! Funda?