| alexandrq5765 a întrebat:

Buna! Mi-am facut astazi un tatuaj, primul meu tatuaj. Cand am ajuns acasa am observat un lichid maro deschis sub folie pe tatuaj. Mi-am întrebat tattoo artistul si a spus ca e ok, am cautat pe net si cred ca este vorba de limfa. Tot artistul mi-a spus sa tin folia 5 zile pe tatuaj, cand o dau jos sa il spal cu sapun si sa-l usuc prin taponare si atat, nu mai tin minte. E ok sa il tin 5 zile? O prietena care mai are tatuaje a spus ca nu si pe internet scrie ca trebuie tinut maxim 36 de ore dar am zis ca poate depinde de omul care mi-a facut tatuajul, ca el stie mai bine. Acum nu stiu ce sa fac dar ma stresez si nu vreau sa regret tatuajul asta, nu am idee despre ce ar trebui sa fac. Ma poate ajuta cineva? E ok sa tin folia 5 zile? E ok sa il ingrijesc doar asa? Lasati-mi sfaturi in legatura cu tatuajele.

3 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut!
Depinde de cat de mare e tatuajul.
N-am auzit pe nimeni să țină folia 5 zile.Doar niște ore.
Fa ce ți s-a recomandat de tattoo artist.
Si cel mai important:da cu crema la greu.Nu scarpina.

| Alinailies a răspuns:

Eu la toate tatuajele am respectat ce mi-a spus cel care m-a tatuat.
Am dat cu crema, am pus folie, nu am udat cu apa cand faceam dus etc.
Urmeaza instructiunile tipului de la salon, stie el ce stie.