| NonimOo a întrebat:

Buna Mi-am luat kit de unghii false si.as vrea im spuneti cind si la ce se foloseste Cleanser plus, Primer si uv topcoat? as vrea cat mai detaliat. dau funda va multumesc

Răspuns Câştigător
| IndescribableChild a răspuns:

Cleaner (cleanser - degresant ) pentru a indeparta grasimile. Pur si simplu le cureti inainte cu smecheria aia
Primer-ul este sa faca aderenta intre UNGHIA NATURALA SI GEL SAU ACRYL! Sa nu fol. primer pentru acryl la gel, sa citesti bine pentru ce tip de produs este!
Se aplica ca si strat final, cel de luciu sau finisare, in strat subtire, se intinde bine din pensula e pentru luciu...