| 123ab a întrebat:

Mi am luat o rochie lunga și vreau sa fie mai umflata. Ce as putea sa bag pe dedesubt? Excludem crinolina.

4 răspunsuri:
| Lola05 a răspuns:

Așa am vrut și eu să fac cu rochița de la cununie, să pun ceva pe sub ea ca să stea un pic mai umflată. Așa că am cumpărat niște material din ăla din care se fac căptușeli (nu știu cum se cheamă, dar e un pic lucios... știe vânzătoarea oricum laughing și e foarte ieftin) și am făcut din el o jupă creață, iar la capătul jupei am pus un rând scurt și "încrețit" de tulle (așa ca un fel de dantelă), ca să se vadă frumos în caz că s-ar fi zărit jupa pe sub rochiță.
Eu le-am făcut singură, le-am cusut de mână, dar e destul de multă muncă. Îți recomand să mergi la o croitoreasă să-ți facă această jupă, e foarte simplu de făcut pentru cine are mașină. Plus de asta, jupa o poți folosi și la alte rochițe/ fustițe.
Spor!

| sabinabujor2 a răspuns:

Poti folosi tul. pui un singur strat de sus pana jos, iar la baza, pui straturi mici una peste alta. trebuie sa stii sa cosi la masina pentru asta. Nu stiu daca iti poti imagina cum arata, dar daca te duci la o croitoreasa, iti va arata ea. exista mai multe tipuri de tul, dar pentru ca il pui pe sub roche, ar fi mai bine sa folosesti un tul mai moale, ca sa il simti mai bine pe piele.

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Buna! Ai putea sa te duci la o croitoreasa si sa ti puna cateva strasuri. Sau sa incerci tu sa faci daca nu ai unde. Nu e greu. Trebuie doar sa ai material. O seara buna!

| Anonimplaygirlls a răspuns:

Buna! Ai putea sa te duci la o croitoreasa si sa ti puna cateva strasuri. Sau sa incerci tu sa faci daca nu ai unde. Nu e greu. Trebuie doar sa ai material de buna calitate.O seara buna!