| Andarxp a întrebat:

Bună, mi-am vopsit părul negru acum 4 luni jum, de atunci nu am mai pus vopsea în el deloc și vreau să îl vopsesc acum roșcat mai închis dar nu știu dacă o să prindă (din brunet s-a dus puțin doar de la rădăcini).

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Din pacate nu, va trebui decolorat, altfel nu prinde nimic sau va iesi doar un negru cu tente subtile de roscat.Ai grija ce experimente faci acasa, exista foarte multe videoclipuri in care fetele isi pun in cap substante care nu au ce cauta in par numai ca sa economiseasca bani, sa nu-i mai dai la salon.O schimbare de look asa dramatica o calculezi nu doar cand ti-o faci ci si dupa, adica trebuie sa te gandesti ca ok, vrei culoarea asta, ajungi sa o ai si cand te plictisesti de ea, cand doresti sa scapi de ea, cum procedezi? Bafta.

| Furnicuta000 a răspuns:

Negrul e cel mai pacatos, e cosmarul oricarei coafeze. Odata ce ai pus negru in cap ti-ai cam semnat sentinta. Daca e vopsea permanenta nu se duce la spalat si trebuie decapat ca sa inlaturi vopseaua si apoi decolorat si apoi poti sa aplici ce vopsea vrei, roscat chiar si blond. Poti face asta la salon unde o sa-ti ceara vreo 1500 lei sau acasa dar acasa risti sa nu-ti iasa uniform. Problema e ca dupa tot acest proces parul se va subtia, se va rupe, arde, usca etc. Dar poate esti norocoasa si ai un fir gros si nu se intampla nimic

| ioana748 a răspuns:

Trebuie un decapaj. Apoi te faci roscat.
Pe negru prinde doar negru.
Bafta,

| Dragobeta a răspuns:

De la radacini nu s-a dus culoarea. A crescut parul si a crescut la culoarea naturala.
Ca sa iasa roscat, va trebui sa decolorezi ce e vopsit cu negru. Altfel, nu se vede nimic.