| Ceriik a întrebat:

Oare e normal sa nu prinda nici o vopsea, chiar si cele cu amoniac la parul meu? Mi-am decolorat parul acum un an,(eram saten inchis inainte) iar dupa decolorare l-am vopsit imediat un saten deschis.De atunci mi-am mai vopsit parul,numai cu vopsele permanente,dar culoarea a ramas acel saten deschis de la inceput. Am parul lung si se vede cam urat ca am un sfert de par deschis(radacini crescute) si restul e mai inchis,nefiind culoarea mea naturala deoarece l-am mai vopsit intre timp. L-am vopsit si saten inchis, dar dupa 2 saptamani s-a luat de tot.As vrea sa ma fac un roscat inchis.Stiti vreo vopsea care sa prinda si la parul decolorat?

1 răspuns:
| hettfield a răspuns:

Se pare ca in unele cazuri, folosirea unor recipiente metalice pentru amestecul vopselei sau utilizarea unor obiecte metalice pentru amestec, distruge proprietatile de impregnare a vopselei.Ai folosit asa ceva?