| Marianneftw a întrebat:

Buna seara, am folosit placa de par o perioada lunga de timp si mi-am distrus parul de tot. E deteriorat, uscat, aspru si despicat pana sus aproape de radacina. Desi nu mai folosesc placa de par de sapte luni, tot nu mi se regenereaza. Am impresia ca imi creste par deja ars. M-am tuns de curand pana putin mai jos de umeri, dar degeaba, pentru ca nu varfurile sunt despicate, ci tot parul pana sus. Plus ca e electrizat si de curand au început sa imi creasa fire noi de par si nu mai reusesc sa il imblanzesc. Am folosit si masti cu uleiuri de ricin, de masline si galbenus de ou si totul degeaba. La soare se vede oribil. Si nu l-am vopsit niciodata, e totul de la placa de par. Ce pot sa mai fac? Nu pot sa ma tund la chelie...

2 răspunsuri:
| Ionutza2012 a răspuns:

Tot ce folosesti, sampon, balsam, masca, sa fie hidratante. Tunde-l des, cam la doua luni, cate putin, nu il mai indrepta cu placa (il poti indrepta in schimb cu keratina si dureaza mai mult timp), sau daca vrei neaparat sa il indrepti cu placa foloseste o solutie de protectie termica inainte. Daca faci astea, in timp ar trebui sa se regenereze, la mine a functionat.

| Anonimm1204 a răspuns:

Buna nu ai ce sa ii mai faci, la fel am patit si eu de la placa il aveam pana la fund in cateva luni il am putin mai jos de umeri pentru ca era foarte ars si tot timpul trebuia sa ma tund, la fel ca si tine am folosit en produse si nimic, ideea este sa renunti la placa astepti sa iti creasca mai iti iei putin din varfuri.pup succes