| lavy_4657 a întrebat:

Buna seara.ma confrunt cu parul meu drept.nu stiu ce sa ii mai fac. m-am saturat de el.as vrea sa mi-l incretesc.si nu stiu cum.imi puteti spune va rog? va multumesc.

7 răspunsuri:
| adeana a răspuns:

Sfatul meu este sa nu apelezi la metode chimice, pentru ca iti vei distruge parul si o sa plangi apoi dupa parul tau drept si frumos.
Incearca metode mai putin invazive - bigudiuri, moate sau ondulator (ocazional).
Eu fac asa: il pun pe bigudiuri medii si pun foarte putin par pe un bigudiu. Parul trebuie sa fie umed si dat cu putina spuma. Trebuie sa stai ceva ore cu ele (de ex. le pui dimineata si dupa-amiaza dai cu un jet fierbinte de feon peste fiecare bigudiu in parte. Il lasi sa se raceasca bine si apoi dai un jet rece. Le scoti fara sa tragi de bigudiu (sa nu intinzi suvita). Si nu il pieptana apoi, umbli cu mana prin el. si gata! Cand eram mica si nu aveam acces la toate produsele de styling de azi, foloseam bucatele de burete pe care imi infasuram parul dat cu bere si apoi la inodam sau legam la capate si dormeam cu ele - erau mai usor de suportat decat bigudiurile.
Am mai auzit de niste bigudiuri electrice, care nu afecteaza firul de par ca ondulatorul, insa nu le-am folosit.

| Betty18 a răspuns:

Poi cu un ondulator niste bucle sau cu bigudiuri dar asta doar pentru o zi. poti sa iti faci si un permanent la coaforhee heetongue

succes!

| alle529 a răspuns:

Ti`l poti increti cu ondulatorul, poti sa-ti faci codite de alea multe sau ti`l poti increti cu o placa subtire...cu placa tine mai mul happy

| maryana5 a răspuns:

Du-te la coafor si fa-ti un permanentwinking dupa aceea parul se va obisnuiwinking dar trebuie sa-ti schimbi samponul...cu unul pentru. buclewinking
succeswinking
xoxo, mary peace sign

| yoannah a răspuns:

Bunahappy
Pai ai apelat la bigudiuri, ondulator?
Dar daca vrei neaparat sa fii creata pe o perioada mai lunga de timp fa-ti un permanenthappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebuii sa iti faci baie si dupa aia sati impletesti parul. Eu asa ii fac si il am cret.Ecea mai buna solutie ti-am zis eu asa fac mereu si am parul cret dar trebuie sa te speli la trei zile, dar o prietena de amea se spala in fie care zi si are parul foarte frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti-as sugera sa iti faci permanent. Dupa ce iti faci baie tine-ti parul impletit in o coada insa nu slaba, si daca vrei sa se invete parul cret trebuie sa fie in permanenta impletit macar pana devine cret si mai ales noaptea trebuie sa il impletesti.Mult succes.