| madalina_3540 a întrebat:

Buna :-ss:-ss:-ss
ajuta-i'ma va rog si pe mine: nu stiu cum sa imi conving parintii sa ma lase sa imi bag un piercing in buza... unul mic
parintii mei nu ma lasa deloc dar eu vreau neapara
nu stiu cum sa ii conving
ma ajuta-i... fundita :* si voturi

Răspuns Câştigător
| AdytzTheWolf a răspuns:

Pai in primul rand lasa-ma sa iti spun ca o sa te plictisesti repede de el, sunt baiat de 14 ani si la fel ca tine si eu doream foarte mult sa port piercing, dupa ce m-am rugat de parinti luni de zile mau lasat sa imi pun, da arata bine, asta la inceput, dupa un timp te plictisesti de el si il dai jos, crede-ma asa am fost si eu,l-am purtat o perioada dupa care m-am plictisit de el, in al doilea rand crede-ma ca piercingul nu te face mai frumoasa sau mai speciala, mie unul nu prea ma atrag fetele cu piercing si sunt un baiat de cartier, baiat cu tupeu nu tocilar, incearca sa te rogi mai mult de ei, spune-le ca esti foarte curioasa cum este sa porti ca vrei sa pari si tu mai speciala, abureli din astea, pana la urma o sa te lase, si pe mine dupa ce le-am facut capul calendar m-au lasat laughing, sper ca te-am ajutat, succes love struckwinking

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Avand in vedere ca esti fata, cu atat mai mult, eu iti recomand sa nu-ti strici frumusetea ta si sa nu te auto mutilezi cu astfel de obiecte de decor.
Pana la urma nu-ti vor folosi la nimic, cautam pe internet cat vrei tu amandoi si n-o sa gasimt pe nimeni care a ajuns popular ca are piercing in buric.
Mai trebuie sa stii ca vor incerca sa fuga de tine si te vor ocoli foarte multi prieteni care au respect fata de corpul lor, iti vor pune la indoiala educatia si vor deduce ca ai dus o viata in familie fara afectiune, dragoste si nu-ti vor acorda increderea necesara.
De altfel, vor ramane langa tine doar cei care nu prea au treaba cu viata, cu demnitatea, personalitatea si alte bune maniere ci doar cei care daca tot e de "ars" o vor face fara sa clipeasca.
Maine poti ajunge mamica, ai grije de corpul tau si poarta-te demn de o fiinta umana, cu piercing in buric, nas, limba etc nu suntem departe de triburile acelea salbatice.

| ada_2840 a răspuns:

Buna.eu zic ca e o prostie si ca nu ar trebui sa ii convingi deloc.si oricum poate nici nu ai varsta necesara. poate daca ai noroc gasesti din alea cu magnet care nu necesita gaura.succes!

| FetitaCuOchiDulci a răspuns:

Incearca in ureche mai intai. Asa le zici ca o sa ai 2 cerceibig grin pe bune. Eu cunosc o fata de 10 ani care are unul in ureche si sxista si foarte la moda

| madalina_3540 explică:

Scz... dar nu pot vota pentru ca imi zice ca sunt membru junior
nu stiu dc, o sa mai incercwinking