| eueu1212 a întrebat:

Stiti niste diete in care sa slabesc rapid cam in 2 saptamana big grin? plzzz dau fundita pentru cel mai bun si convingator raspuns. Vreau sa scrie in dieta exact ce sa mananc. Vreau un raspuns rapid

Răspuns Câştigător
| papooshyka a răspuns:

Timp de o saptamana:
Micul dejun
O jumatate de grapefruit si cafea sau ceai (indicat) neindulcite

Pranzul

O jumatate de grapefruit si doua oua
Salata de castraveti si rosii cu otet, lamai sau verdeata
O felie de paine prajita
Ceai neindulcit sau apa

Cina

O jumatate de grapefruit
100 – 200 gr de carne de pui, vita sau felii de sunca
Laptuci si o rosie cu otet, lamai sau verdeata
Ceai neindulcit sau apa

Dieta cu grapefruit este o dieta restrictiva, deoarece furnizeaza mai putin de 800 de calorii pe zi si este deficitara din punct de vedere nutritiv.

Sfaturi pentru urmarea unei diete rapide

Diete rapide | Cure de slabire | Dieta de 3 zile

* Bea cat mai multa apa zilnic � asta te ajuta sa elimini impuritatile si grasimea din organism
* Imparte mesele in 5-6 mai mici � astfel iti vei accelera metabolismul si nu iti va fi prea foame intre mese
* Mareste consumul de fructe si legume � acestea contin multe vitamine
* Redu consumul de grasimi � incearca sa nu mananci mai mult de 20 de grame pe zi
* Fa exercitii 30 de minute pe zi � plimba-te sau fa un sport
* Gaseste-ti un hobby � picteaza sau tricoteaza ca sa iti mentii mainile ocupate
* Nu manca seara � incearca sa nu mananci macar cu 2 ore inainte de a te culca
* Consuma mai multe fibre � alege paste si paine integrale
* Curata-te si detoxifiaza-te � este foarte important sa elimini toxinele si si chimicalele din organism, pentru a ii permite sa functioneze normal
Sau:
2 kilograme, in 2 zile
Prima zi

* Dimineata, imediat cum te-ai ridicat din pat, bea un pahar cu apa fierbinte (cat de calda o suporti), la care ai adaugat sucul unei lamai si o lingurita de radacina de ghimbir proaspat, dat prin razatoare.
* La micul dejun: bea 250 ml de suc de fructe sau de legume proaspete (ori una, ori alta). Evita sa amesteci fructele cu legumele, deoarece risti sa te balonezi.
* La gustarea de la ora 10. 00: limiteaza-te doar la un ceai pe baza de plante, neindulcit.
* La pranz: te poti delecta cu un bol de orez brun, bine fiert si asezonat cu o lingurita de seminte de susan.
* La gustarea de dupa-amiaza: bea un ceai de papadie, planta recunoscuta pentru proprietatile sale diuretice.
* Pentru cina: fierbe un cartof, doi morcovi, o sfecla curatata de coaja, felii de ceapa si de telina, ardei si mirodenii (precum cimbru si maghiran) in multa apa, timp de o ora. Cand sunt fierte, trece totul prin sita, pasand legumele. Vei obtine un amestec ca o supa-crema, pe care este bine sa il consumi rece.

A doua zi

* Dimineata: repeta etapa cu apa fierbinte din ziua precedenta.
* La micul dejun: mananca un mango de marime medie si o jumatate de papaya. Taie fructele bucatele intr-un bol si stropeste-le cu suc de lamaie verde (poti folosi si lamaie obisnuita).
* Gustarea de la ora 10. 00: un ceai de plante.
* La pranz: poti manca cel putin trei feluri de legume fierte in aburi si orez brun fiert in apa.
* Dupa-amiaza: bea un ceai de papadie.
* Seara: serveste acelasi tip de mancare ca in ziua precedenta.

Funda? please

4 răspunsuri:
| St3fa a răspuns:

Pai uite aici manca fructe si salata dar nu dieta te tine in forma si sa faci mult sport! Nu te mint! Incearca si vei vedea ca sportul te tine performant!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa nu mananci dupa ora seara, mai putina paine, carne si dulciuri deloc. Sper ca te-am ajutat o verisoara de`a mea asa a slabit intr-o saptamana cam 2kg

| greensecret a răspuns:

Depinde cat vrei sa slabesti si unde! Sunt unele persoane care slabesc doar intr-un anumit loc, dar incearca ceaiurile de slabit. big grin:*

| xXH3llBunNyXx a răspuns:

Multa apa, legume si renunti la paine happy
la mine a functionat. 7 kg in 2 saptamanalaughing