| georgianadeea a întrebat:

Stiti vreun bb cream sau cc cream bun cu o acoperire mai mare? Am tenul gras si putin acneic. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| daniel33441 a răspuns:

Pentru ten acneic iti recomand cosmetice fara parfum si parabeni.produse de genul bb cream sunt balarii.citeste etichetele sa vezi cate otravuri baga in ele.cauta pe net denumirile ingredientelor sa vezi ce prostii sunt.cauta in farmacii fonduri de ten non comedogenice.desi sunt mai scumpe isi merita banii pentru ca sunt sanatoase si nu te trezesti peste 1-2 ani cu o dermatita de contact sau o eruptie oribila din cauza transpiratiei si machiajului.fondurile de la ivatherm sunt recomandate pentru tenul uscat ele fiind grase ca textura iar cele de la vichy dermablend pentru ten gras textura fiind usoara. bafta

3 răspunsuri:
| georgianadeea explică:

Da eu pana acum am folosit si inca folosesc revlon colorstay pentru ten gras dar e pe terminate.

| Cristinaaa57 a răspuns:

Sincer,nu-ti recomand bb cream sau cc cream.am folosit si eu astea si sunt cele mai proaste produse posibile.iti lasa tenul uleios si nici nuantele nu sunt ok.iti recomand fondul de ten de la vichy normaderm teint pentru ten cu probleme chiar daca este mai scump, dar totusi este foarte bun

| Blackrose4 a răspuns:

Îți recomand bb cream-ul de la Missha: http://www.aoro.ro/......achet-mic/
Este foarte bun şi este pentru toate tipurile de ten.
De asemenea mai poți încerca şi Vichy ProEven Mineral BB Cream, o alegere foarte bună ce conferă acoperire medie. Şi unul mai scump dar la fel de bun este cel de la Estee Lauder Day Wear BB Anti-Oxidant Beauty Benefit Cream. Acestea două sunt special pentru ten gras, predispus la acnee cu acoperire medie.