| anonim_4396 a întrebat:

Sunt fata, am 13 ani si vreau sa ma duc si eu la mare, piscina...Dar mi se vad firele de par prin slip pentru ca, pe la 12 ani mi le taiam cu foarfeca si acum mi-au crescut mult straight face
Am crema depilatoare dar nu stiu daca este buna si pentru zona intima....Mama are epilator dar am auzit ca doare foarte rau...
Cu ce pot sa ma epilez ca sa dureze mai mult timp si sa nu se simta "aspru" adica sa iasa fire mici imediat, a doua zi, si sa nu ma doara foarte tare?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Foloseste epilarea cu ceara.
E mai buna.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru o efecte durabile, iti recomand ceara sau benzile epilatoare (sunt cam dureroase, dar merita).
Poti folosi si crema. Eu o folosesc si nu am avut probleme, doar o mica iritatie trecatoare, care imi apare si pe picioare, pentru ca am pielea sensibila.
Epilatorul este prea dureros, nu ti-l recomand. E o tortura!

| asdfcffcvgvv123 a răspuns:

Pai eu as zice cu ceara dar doare. Crema depilatoare e buna dar dureaza cam 3-4 zile si va incepe din nou parul sa creasca.

| marktheshark a răspuns:

Foloseste o crema Farmec

| madb a răspuns:

Cu bic-ul e cel mai putin dureros daca esti un pic atenta sa nu te taihappy, dar nu dureaza prea mult din pacate. La salon cu ceara dureaza cel mai mult si se simte cel mai bine dar...doare! Ai putea sa te faci cu ceara si acasa, desigur roaga pe cineva sa te ajute, eventual mama ta, si inainte de epilare tine un pic gheata pe zona pe care o vrei "atacata", o sa-ti amorteasca un pic si o sa doara mai putin.:*

| Ancutssssa199712 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si mi-e rusine sa ma duc la salon pentru a ma epila, cred ca voi alege niste benzi depilatoare chiar daca va durea cat de cat dar smulge firul de la radacina si asa va dura mult mai mult. Distractie placuta la piscina!