| 01011 a întrebat:

Sunt nou pe acest site, si as dori cateva sfaturi, de la cei care au trecut prin ceia ce trec eu.
Intrebare este inlegatura cu epilarea, pe picioare prima data cand m-am epilat a fost cu lama acest lucru sa inamplat de ceva vreme, pe urma am trecut la epilator, dar cu aceasta trecere a aparut problema, bubitele, de fapt nu stiu daca sunt chiar bubite, puncte rosi, CE TREBULE FACUt PENTRU A SCAPA DE ELE?
Vreau sa mentionez si faptul ca ieri a fost prima data cand m-am epilat pe main, dar aici am inceput cu epilatorul si nu am nici o problema.
Oare o fi vreo problema medicala?
Multumesc!

4 răspunsuri:
| zalisa a răspuns:

Dacă te dai cu o cremă după epilare,
e bine.
oricum îți dispar după un timp
big grin

| cosmin21 a răspuns:

Probabil te iriti si de aia iti apar bubitele rosii. date cu o crema cu aloe vera.

| maimutica98 a răspuns:

Am patit asa ceva cand m-am epilat cu ceara (am dat de mai multe ori in acelasi loc si m-am iritat). Cum a zis si -Colectionara-, trebuie sa te dai cu o crema dupa epilare.

| unCalutz a răspuns:

Te-ai iritat
Foloseste o crema (nidoflor).